Okręg Leszczyński ZKBS RP KBS Borek Wlkp. KBS Jarocin KBS Jutrosin BK Kościan BK Krobia KBS Mieszków BK Poniec BK Rawicz KBS Rydzyna KBS Śmigiel KBS Włoszakowice KBS Wolsztyn MDS-BK Rawicz

Czytaj więcej...Po raz trzydziesty członkowie Bractwa Kurkowego w Rawiczu walczyli o godność Króla Kurkowego BKR i dwudziesty dziewiąty o godność Króla Żniwnego. Ponadto po raz dwudziesty ósmy o tytuł Mistrza KBKS i po raz dziewiętnasty o tytuł Mistrza Pistoletu BKR. W strzelaniu o godność Króla Kurkowego najlepszy strzał oddał Marcin Stoiński, a w strzelaniu Żniwnym najcelniej strzelał Andrzej Pawłowski. Tytuł Mistrza KBKS zdobył Tomasz Pawłowski, a tytuł Mistrza Pistoletu Stefan Smoła.

Czytaj więcej...Z

 ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 14 lipca 2020 r., w wieku 66 lat, zmarł Krzysztof Moszak, długoletni członek Bractwa Kurkowego w Rawiczu.
Ceremonia pogrzebowa rozpoczęła się w kościele pw. św. Klemensa w Zakrzewie w piątek, 17 lipca 2020 r.

Czytaj więcej...Z

 głębokim żalem zawiadamiamy, że 29 maja 2020 r., w wieku 65 lat, zmarł Leszek Stanisław Wojciechowski, długoletni członek Bractwa Kurkowego w Rawiczu.
Śp. Brat Leszek Wojciechowski na miejsce wiecznego spoczynku zostanie odprowadzony z kaplicy cmentarnej w poniedziałek, 1 czerwca 2020 r. o godz. 11.00, na cmentarzu parafialnym w Rawiczu.

Czytaj więcej...Na statnim zebraniu członków Zarządu BKR w 9. kadencji podsumowano działalność organów Bractwa i omówiono przebieg walnego zebrania, zaplanowanego na 7 marca 2020 r. Przyjeto propozycje do składu poszczególnych organów władz na nową kadencję. Omówiono również organizację zebrania delegatów Bractw Kurkowych Okręgu Leszczyńskiego, które odbędzie się 21 marca br.

Czytaj więcej...Styczniowe zebranie członków Zarządu BKR poświęcone było omówieniu zadań, jakie będą realizowane przez rawickie Bractwo w 2020 r. Propozycje do kalendarza imprez są już zamieszczone na stronie brackiej, jednak ich zatwierdzenie nastąpi w lutym na walnym zebraniu. W 2020 r. rawickie Bractwo będzie organizatorem dwóch imprez okręgowych. Omówiono organizację walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego, które odbędzie się 7 marca oraz zebrania delegatów Bractw Kurkowych Okręgu Leszczyńskiego, które odbędzie się 21 marca br.

Czytaj więcej...Ostatnie w 2019 r. zawody, zaliczane do klasyfikacji Strzelec 2019 Roku, odbyły się 23 listopada na strzelnicy zimowej. Boje toczono o Puchar Andrzeja Samola w strzelaniu do zapadek, o Puchar Andrzeja Wierzbickiego w strzelaniu do „tarczy losowej” i o Puchar Piotra Ratajczaka w strzelaniu "Mikołajkowym".

Czytaj więcej...Członkowie rawickiego bractwa z okazji Narodowego Święta Niepodległości strzelali z pistoletu centralnego zapłonu do tarczy sportowej oraz z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do okolicznościowej tarczy ozdobnej.   

Czytaj więcej...Kolejne, kwartalne zebranie członków Zarządu BKR dotyczyło rozliczenia przedsięwzięć zrealizowanych w 2019 r. Maciej Osiński, I starszy BKR przedstawił założenia do kalendarza imprez rawickiego bractwa na 2020 r.

Czytaj więcej...Po raz dwudziesty ósmy członkowie Bractwa Kurkowego w Rawiczu walczyli o godność Króla Żniwnego BKR i osiemnasty raz o tytuł Mistrza Pistoletu BKR. W strzelaniu o godność Króla Żniwnego najlepszy strzał oddał Piotr Tyl, a mistrzem pistoletu został Tomasz Pawłowski.

Czytaj więcej...Z

 głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 22 sierpnia 2019 r., w wieku 83 lat, zmarł Alfons Tyl. Był jednym z dziewiętnastu osób, które w 1991 r. reaktywowały działalność Bractwa Kurkowego w Rawiczu.
Śp. Brat Alfons Tyl na miejsce wiecznego spoczynku zostanie odprowadzony z kaplicy cmentarnej w poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r. o godz. 14.00, na cmentarzu parafialnym w Rawiczu.

Podkategorie

Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Bractwie Kurkowym w Rawiczu w 2020 roku.

Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Bractwie Kurkowym w Rawiczu w 2019 roku.

Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Bractwie Kurkowym w Rawiczu w 2018 roku.

Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Bractwie Kurkowym w Rawiczu w 2017 roku.

Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Bractwie Kurkowym w Rawiczu w 2016 roku.

Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Bractwie Kurkowym w Rawiczu w 2015 roku.

Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Bractwie Kurkowym w Rawiczu w 2014 roku.

Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Bractwie Kurkowym w Rawiczu w 2013 roku.
Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Bractwie Kurkowym w Rawiczu w 2012 roku.
Ilustrowane informacje o wydarzeniach w Bractwie Kurkowym w Rawiczu w 2011 roku.