Okręg Leszczyński ZKBS RP KBS Borek Wlkp. KBS Jarocin KBS Jutrosin BK Kościan BK Krobia KBS Mieszków BK Poniec BK Rawicz KBS Rydzyna KBS Śmigiel KBS Włoszakowice KBS Wolsztyn MDS-BK Rawicz

Tarcze BKR 2014

Ostatnie w 2014 r. zawody, zaliczane do rocznej klasyfikacji generalnej, odbyły się 22 listopada na strzelnicy zimowej. Boje toczono o Puchar Andrzeja Samola w strzelaniu do zapadek, o Puchar Andrzeja Wierzbickiego w strzelaniu do „tarczy odwrotnej” i o Puchar Piotra Ratajczaka w strzelaniu mikołajkowym.

Czytaj więcej...Na strzelnicy Bractwo Kurkowe w Rawiczu przeprowadziło turniej strzelecki o Puchar Andrzeja Pawłowskiego, komendanta BKR w strzelaniu do piramidy z puszek, o Puchar Stefana Smoły w strzelaniu z pistoletu do figury bojowej, o Puchar Andrzeja i Tomasza Pawłowskich w dwuboju z kbks i pistoletu do tarcz otwieranych na czas.

Czytaj więcej...Tomasz Pawłowski z BK Rawicz pojechał do Torunia, gdzie w Forcie VI im. Jaremy Wiśniowieckiego Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Toruniu zorganizowało XIII edycję turnieju o Buławę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj więcej...W 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, członkowie Bractwa Kurkowego i Młodzieżowej Drużyny Strzeleckiej uczestniczyli w uroczystościach patriotycznych, które rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Andrzeja Boboli.

Czytaj więcej...Na naradzie członków Zarządu BKR nastąpiło oficjalne przekazanie funkcji po zmianach we władzach Bractwa Kurkowego w Rawiczu. Druga część obrad dotyczyła organizacji sezonu strzeleckiego w roku 2014. Ustalano także udział członków bractwa w uroczystościach i imprezach gminnych.

Czytaj więcej...W sali witrażowej Strzelnicy odbyło się 23. walne zebranie członków Bractwa Kurkowego w Rawiczu, na którym dokonano podsumowania 2013 r. oraz zmieniono skład zarządu BKR.

Czytaj więcej...W strzelnicy zimowej osiemnastu zawodników strzelało z kbks o Puchar Leszka Wojciechowskiego oraz z pistoletu bocznego zapłonu o Puchar Bogdana Karolczaka. W trzeciej konkurencji strzelano z pistoletu do tarcz punktowych.

Czytaj więcej...Odbyło się walne zebranie Bractwa Kurkowego w sprawie uchwalenia nowego statutu stowarzyszenia. Przed zebraniem najpierw strzelali z wiatrówki członkowie MMDS, potem z kbks członkowie MDS. Po zebraniu odbyły się strzelania o Buławę Burmistrza Gminy Rawicz oraz o Puchar Tadeusza Pawłowskiego.

Czytaj więcej...Cykliczna narada członków Zarządu BKR dotyczyła organizacji nadzwyczajnego walnego zebrania członków organizacji, które odbędzie się w sobotę 18 stycznia 2014 r. o godz. 16.00.