Okręg Leszczyński ZKBS RP KBS Borek Wlkp. KBS Jarocin KBS Jutrosin BK Kościan BK Krobia KBS Mieszków BK Poniec BK Rawicz KBS Rydzyna KBS Śmigiel KBS Włoszakowice KBS Wolsztyn MDS-BK Rawicz

Tarcze BKR 2018

Czytaj więcej...W sobotę, 26 stycznia 2019 r. na strzelnicy BK w Rawiczu odbędzie się XXVII tradycyjny Turniej o Rawicką Buławę z okazji 99. rocznicy powrotu Rawicza do Polski.
Termin turnieju został przesunięty z uwagi na żałobę narodową w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Czytaj więcej...Z zmarł Wincenty Jarczewski, zasłużony, długoletni członek rawickiego Bractwa Kurkowego. Miał 86 lat.

W Bractwie Kurkowym do 2013 r. był członkiem Sadu Honorowego. Śp. Wincenty Jarczewski w 2001 r. pełnił funkcję Marszałka BKR.

Czytaj więcej...Ostatnie w 2018 r. zawody, zaliczane do klasyfikacji Strzelec 2018 Roku, odbyły się 23 listopada na strzelnicy zimowej. Boje toczono o Puchar Andrzeja Samola w strzelaniu do zapadek, o Puchar Andrzeja Wierzbickiego w strzelaniu do „tarczy odwrotnej” i o Puchar Piotra Ratajczaka w strzelaniu "Mikołajkowym".

Czytaj więcej...Członkowie rawickiego bractwa z okazji Narodowego Święta Niepodległości strzelali z pistoletu centralnego zapłonu do tarczy sportowej oraz na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości do okolicznościowej tarczy ozdobnej.   

Czytaj więcej...Na strzelnicy OSiR w Sierakowie członkowie Klubu Bock, jako gospodarze zorganizowali turniej strzelecki, do udziału którego zaprosili członków Bractwa Kurkowego. 27 strzelców obu stowarzyszeń stoczyło indywidualne pojedynki strzeleckie w trzech konkurencjach strzeleckich.

Czytaj więcej...W czasie wakacyjnego zebrania członków Zarządu BKR podsumowano wiosenne prace remontowe na strzelnicy letniej. Andrzej Pawłowski, strzelmistrz BKR omówił zakres wykonanych prac związanych z modernizacją torów strzeleckich, a Robert Karkosz, II starszy podliczył społecznie przepracowane na strzelnicy przez poszczególnych braci godziny.

Czytaj więcej...Wdwudziestej edycji turnieju o Buławę Marszałka Wielkopolski w zawodach uczestniczyli strzelcy bractw z: Krobi, Pleszewa, Włoszakowic, Poznania, Mieszkowa, Jutrosina i Rawicza. Najważniejsze trofeum turnieju, buławę Marszałka Wielkopolski zdobył Tadeusz Żychlewicz z Bractwa Kurkowego w Pleszewie.

Czytaj więcej...

Tradycji stało się zadość i potwierdziła się reguła, że nie zdarzyło się jeszcze, aby ustępujący król wygrał kolejny raz pod rząd. Stąd po raz dwudziesty ósmy na strzelnicy rozległo się "umarł król, niech żyje król". Nowym królem kurkowym A.D. 2018 został Bartosz Kowalewicz, który odebrał tarczę i insygnia do Pawła Szwarca, ustępującego króla A.D. 2017. Bartek, jest wychowankiem MDS, a od kilku lat jednym z lepszych strzelców w rawickim Bractwie.

Czytaj więcej...Na strzelnicy BKR odbyła się XXI edycja turnieju strzeleckiego o Buławę Marszałka Bractwa Kurkowego w Rawiczu oraz XXII Turniej o Puchar Macieja Osińskiego. Ponadto strzelcy z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja strzelali do okolicznościowej drewnianej tarczy. Na zakończenie odbyło sie tradycyjne strzelanie do kura.

Czytaj więcej...Cykliczna narada członków Zarządu BKR poświęcona była omówieniu zadań do wykonania przed rozpoczęciem letniego sezonu 2018. A. Pawłowski, strzelmistrz BKR przedstawił zakres prac związanych z modernizacją torów strzeleckich na strzelnicy letniej. Pierwsze roboty rozpoczną się w sobotę 24 marca br.

Czytaj więcej...W salce Strzelnicy odbyło się 27. walne zebranie członków Bractwa Kurkowego w Rawiczu, na którym podsumowano sezon 2017 r. i przyjęto program działania w 2018 r.