Okręg Leszczyński ZKBS RP KBS Borek Wlkp. KBS Jarocin KBS Jutrosin BK Kościan BK Krobia KBS Mieszków BK Poniec BK Rawicz KBS Rydzyna KBS Śmigiel KBS Włoszakowice KBS Wolsztyn MDS-BK Rawicz

Tarcze BKR 2021

Czytaj więcej...Ostatnie w 2021 r. zawody, zaliczane do klasyfikacji Strzelec 2021 Roku, odbyły się 27 listopada na strzelnicy zimowej. Boje toczono o Puchar Andrzeja Samola w strzelaniu do zapadek, o Puchar Andrzeja Wierzbickiego w strzelaniu do „tarczy losowej” i o Puchar Piotra Ratajczaka w strzelaniu "Mikołajkowym". Po zawodach odbyło się spotkanie opłatkowe.

Czytaj więcej...Zarząd Bractwa omówił organizację imprez, które są jeszcze planowane do końca bieżącego roku. Pierwszy starszy przedstawił projekt imprez Bractwa Kurkowego w Rawiczu na 2022 r. i omówił poszczególne planowane zawody.

Czytaj więcej...Po raz dwudziesty pierwszy członkowie Bractwa Kurkowego w Rawiczu strzelali w Turnieju Memoriałowym oraz strzelali w zaległym turnieju do tarczy ozdobnej z okazji 25-lecia reaktywowania Okręgu Leszczyńskiego, który z uwagi na pandemię został odwołany w ubiegłym roku.

Czytaj więcej...Po raz trzydziesty członkowie Bractwa Kurkowego w Rawiczu walczyli o godność Króla Żniwnego. Ponadto po raz dwudziesty o tytuł Mistrza Pistoletu BKR i po raz 14 o tytuł Mistrza Karabinu Czarnoprochowego. W strzelaniu o godność Króla Żniwnego najcelniej strzelił Andrzej Pawłowski. Tytuł Mistrza Pistoletu zdobył Robert Karkosz. Z karabinu czarnoprochowego najcelniej strzelał Łukasz Łoza.

Czytaj więcej...Zarząd Bractwa omówił organizację najbliższych zawodów, które są zaplanowane w tym roku. Przydzielono poszczególnym braciom pełnienie funkcji podczas kolejnych zawodów. W drugim półroczu skumulowały się zawody przekładane z okresu, gdy obostrzenia pandemiczne uniemożliwiły ich organizacje.

Czytaj więcej...Po raz trzydziesty pierwszy członkowie Bractwa Kurkowego w Rawiczu walczyli o godność Króla Kurkowego BKR i po raz dwudziesty dziewiąty o tytuł Mistrza KBKS oraz po raz dwudziesty trzeci o tytuł Marszałka BKR. W strzelaniu o godność Króla Kurkowego najlepszy strzał oddał Ryszard Kapłon, a w strzelaniu marszałkowskim najcelniej strzelał Krzysztof Skorliński. Tytuł Mistrza KBKS zdobył Robert Karkosz.

Czytaj więcej...Wdwudziestej trzeciej edycji turnieju o Buławę Marszałka Wielkopolski najważniejsze trofeum turnieju, buławę Marszałka Wielkopolski zdobył Marcin Stoiński z rawickiego Bractwa Kurkowego.

Czytaj więcej...U lewa nie przeszkodziła grupie braci w porządkowaniu strzelnicy i przygotowywaniu obiektów do rozpoczęcia sezonu strzeleckiego. Cofanie restrykcji i obostrzeń związanych z gasnącą pandemią daje nadzieję na rozpoczęcie strzelań i spotkań strzelców.

W przyszłym tygodniu planowane jest spotkanie zarządu Bractwa Kurkowego w Rawiczu w celu omówienia terminarza strzelań.